top of page

MURATDAĞI :
Ege Bölgesinin İçbatı Anadolu bölümünde yer alan Murat Dağı kütlesi 2903 m. Yüksekliği ile bölgenin en önemli dağlarından biridir. Murat Dağı’nın kuzeybatıya bakan yamaçları üzerinde yaklaşık 1600 m. Yükseklikte Murat Dağı turizm merkezi yer almaktadır. Mülkiyeti gediz Belediyesine ait olan ve halen Belediye tarafından işletilen tesislerde, ziyaretçilerin kalabileceği Turistik bir otelin yanısıra ahşap, prefabrike ve betonarma tipi tatil konutları bulunmaktadır.
Başlangıçta termal Turizme bağlı olarak ortaya çıkan turistik merkez elverişli doğal güzellikleri nedeniyle , Rektaaktif yaylacılık ve gençlik turizmi açısından çok elverişli şartlara sahiptir. Yapımı devam eden 100 yataklı otelin tamamlanması ile Murat Dağı’nın kış turizminin hizmete açılması planlanmaktadır.

MURATDAĞI REZERVASYON:0 274 412 74 96

GEDİZ MURATDAĞI KAYAK MERKEZİ:

 

Kayak merkezimiz Sarıçiçek mevkinde 1860 metre rakımda yeni kurulan bir tesistir. Tesisimizde başlangıç olarak BABY LİFT ile çıkılan 210 metre uzunluğundaki kayak pisti mevcuttur.

GEDİZ ILICA TERMAL TESİSLERİ AQUA PARK:

152 yatak kapasiteli 52 apart daire bulunmaktadır. Ayrıca 250 kişilik restoran, kafeterya, türk hamamı, sauna, jakuzi, 2455m2 büyüklüğünde 650 kişi kapasiteli 1 adet aquapark ve fitness mevcuttur.Termal Turizm Merkezi'nde mescit ve sağlık ocağı hizmeti verilmektedir.
Kaplıcaya kazandırılan ve büyük ilgi gören Su Oyunları Merkezi (Aqua Park) ise alternatif turizm etkinlikleri kapsamında ilk sıralarda yer alan bir tesis olarak değerlendirilmektedir. Açılır kapanır özelliğiyle yaz ve kış aylarında da hizmet veren tesis, bölgenin en büyük aqua parkıdır.

 

 

bottom of page